علی پیرفلک در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه میزان کشف قاچاق کالا در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: عمده محصولات قاچاق کشف شده در حوزه لوازم خانگی، پوشاک، گوشی همراه، لوازم آرایشی و بهداشتی، کالای سلامت محور و مواد غذایی بوده است.

وی، کشف برنج قاچاق را مهم ترین فعالیت صورت گرفته در ۸ ماه سپری شده دانست و تاکید کرد: برنجی را قاچاق می دانیم که از مبادی رسمی مرزی کشور وارد نشده باشد یا مدارک و مجوز واردات نداشته باشد.

وی از برخورد با چند باند بزرگ قاچاق برنج در استان خبر داد و گفت: با دو محموله ۲۰ و ۴۰ تنی در بابل، یک محموله ۱۵ تنی در ساری و یک محموله ۱۱ تنی قاچاق در میاندورود برخورد و عوامل آن توسط ماموران انتظامی دستگیر و تحت تعقیب قرار گرفتند. نزدیک به ۱۰۰ تن برنج قاچاق فقط در چند شهرستان بیان شده کشف شده است. در مقابله با واردات برنج قاچاق بسیار جدی هستیم. عمده برنج قاچاق شده به استان با هدف تخلیط با برنج مرغوب ایرانی وارد کشور می شود. برنج خارجی مصرف بالایی در استان ندارد و از این رو برخی با این اقدام به دنبال کسب سود های بیشتر هستند.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با بیان اینکه نوع کشف محموله های قاچاق به دو صورت مردمی و حکومتی است، اظهار کرد: بخشی از کشف محموله های قاچاق با فعالیت های اطلاعاتی دستگاه های امنیتی و انتظامی صورت می گیرد و بخش دیگر نیز توسط گزارش های مردمی پوشش داده می شود.

پیرفلک افزود: در بحث نظارت بر مبادی ورودی استان بسیار جدی هستیم و دی ماه امسال نیز استقرار دائمی نظارت و بازرسی در ۶ نقطه ورودی استان را با همکاری پلیس راه، پلیس آگاهی، داداستانی، تعزیرات و فرمانداری ها در دستور کار داریم.

وی از برخورد با باند بزرگ قاچاق آدامس آمریکایی تریدنت به مازندران خبر داد و گفت: این محموله ۶۰ میلیون تومانی به همراه محموله ۶۰ میلیون تومانی پوشاک قاچاق در چالوس ضبط شد.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با بیان اینکه میزان کشف و ضبط محصولات قاچاق شیلات و خاویار رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته است، اظهار کرد: میزان کشف محموله های قاچاق در این بخش نسبت به سال گذشته ۸ برابر بیشتر شده است.
انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :