به گزارش پایگاه خبری مازنی آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، خانواده ستادی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در آسایشگاه جانبازان مازندران در آسایشگاه امام علی(ع) ساری با اجرای مراسم سنتی حافظ‌خوانی و موسیقی سنتی و نی‌نوازی در کنار سفره یلدایی این آیین زیبا و خاطره انگیز را رقم زدند.

آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه‌های استان مازندران با شعری از سروده‌های خود در وصف جانبازان اشعاری را خواند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط اداره کل کتابخانه‌ها با این برنامه چیست؟ افزود: هر چیزی که در خود مقوله کتاب و مطالعه را داشته باشد به بنده مربوط می‌شود. شب یلدا شب خواندن کتاب و استفاده بردن از محضر بزرگان برای پندآموزی است.

آغاز خرید پرتقال شب عید در مازندران

به‌منظور بررسی چگونگی روند خرید پرتقال و ذخیره‌سازی میوه شب عید، مدیر‌عامل سازمان تعاون روستایی کشور بازدیدی از مراکز خرید در استان مازندران داشت.

مدیر‌عامل سازمان تعاون روستایی کشور با بیان اینکه کیوی‌های خسارت‌دیده در غرب استان هر کیلو‌گرم ۶۰۰ تومان از باغداران خریداری می‌شود، گفت: تاکنون هزار و ۸۲۰ تن کیوی خسارت‌دیده از باغداران غرب استان خریداری شد.

حسین صفایی ادامه داد: کیوی‌های خسارت‌دیده برای پوره و آب‌گیری به کارخانه‌های نوشهر و مشهد حمل شد و به کارخانه‌های شاهرود و ارومیه برای تولید کنسانتره ارسال می‌شود.

راه‌اندازی پایش تصویری در مناطق آسیب‌پذیر آمل

معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل از نصب و راه‌اندازی پایش تصویری به منظور ایجاد امنیت اجتماعی در مناطق مختلف محروم و آسیب‌پذیر این شهرستان طی چهار ماه آینده خبر داد.

احمد منفرد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر این شهرستان با بیان اینکه موادمخدر یکی از مهمترین معضل اجتماعی زندگی کنونی انسان‌ها شده است، بیان کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی یک جامعه از این معضل خانمان‌سوز سرچشمه می‌گیرد که متاسفانه امروزه سنین پایین نظام ما را تهدید می‌کند.

وی با تاکید براینکه با توجه به راه‌اندازی مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد در این شهرستان باید از تجربیات این مراکز استفاده بهینه کرد، عنوان کرد: در این مراکز باید بیشتر کار علمی و پژوهشی داشته باشیم و در جلسات متعدد شورا از تجربه‌های مراکز ترک اعتیاد استفاده کرد.

ممنوعیت برداشت شن و ماسه در استان

مدیر امور اراضی مازندران با اعلام اینکه برداشت شن و ماسه در استان ممنوع است، گفت: با تسطیح بدون برداشت شن و ماسه اراضی موافق هستیم اما در هیچ شرایطی اجازه برداشت شن و ماسه از اراضی را نخواهیم داد.

رضا دوستی‌ایرانی در جلسه شورای اداری مدیریت امور اراضی استان اظهارداشت: مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی مازندران جز مدیریت‌های برتر امور اراضی در کشور شناخته شد و نشان دهنده این است زمانی‌که کار مشارکتی انجام می‌شود نتیجه خوبی را به همراه دارد.

وی افزود: بروز بودن پاسخگویی‌ها به مکاتبات، پیگیری کمیسیون‌های مدیریت امور اراضی، فعال بودن گشت‌های حفظ کاربری در شهرستان‌ها و جهت‌گیری‌های مناسب در مدیریت امور اراضی مازندران نقش مهمی در تعیین رتبه داشته است.

اجرای طرح زیباسازی نمای فرهنگی در آمل

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری آمل گفت: طرح زیباسازی و نصب نمای فرهنگی در ورودی و نقاط مختلف منطقه محروم امت‌آباد آمل اجرایی می‌شود.

حمیدرضا طاهرنژاد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر این شهرستان با اشاره به واگذاری سالن ورزشی امت‌آباد به شهرداری بیان کرد: این سالن ورزشی می‌توان با اجرای سهم‌الوصول به صورت ۱۰ ساله شهرداری ورود یابد و واگذاری انجام شود.

وی با تاکید براینکه با اجرای این روش می‌توان سریع به ساماندهی این سالن پرداخت و اهالی منطقه محروم از این سالن استفاده ببرند، عنوان کرد: تاکنون این سازمان با هماهنگی کمیته امداد برای احداث سرویس بهداشتی ۲۰ منازل منطقه امت‌آباد اقدام شده است.

معرفی سرپرست جدید ثبت احوال آمل

مسعود خادم در حکمی از سوی مدیرکل سازمان ثبت‌احوال مازندران به عنوان سرپرست جدید ثبت احوال شهرستان آمل معرفی و منصوب شد.

حضور مدیرکل ثبت احوال مازندران مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید ثبت احوال شهرستان آمل در دفتر فرماندار ویژه آمل برگزار شد.

در این مراسم طی حکمی از سوی مدیرکل ثبت احوال مازندران مسعود خادم به عنوان سرپرست جدید ثبت احوال شهرستان آمل معرفی و از زحمات ۱۲ ساله سیدعلی هاشمی‌نسب رئیس سابق ثبت احوال این شهرستان قدردانی به عمل آمد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :