به گزارش پایگاه خبری مازنی آنلاین ، داوود تقی نیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : افرادی که مادرزادی و یا براثر حوادث دچار معلولیت شدید شدند گاها در منازل و یا مراکز درمانی بستری و نگهداری می شوند از خدمات اموزشی بهره مند می شوند.
وی ادامه داد : با امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش و پرورش و بهزیستی مازندران خدمات آموزشی به این افراد ارائه می شود .
براساس آمار ارائه شده از سوی بهزیستی مازندران بیشتر از ۲ هزار معلول جسمی و حرکتی زیر پوشش این نهاد هستند .
معاون سواد آموزی مازندران گفت: معلولان جسمی و حرکتی متقاضی دریافت این خدمات می بایست درخواست تحصیل خود را به اداره بهزیستی شهرستان ها ارائه بکنند .
وی بررسی درخواست و چگونگی ارائه خدمات آموزشی را به عنوان مرحله بعدی گستراندن چتر سوادآموزی برای این افراد نام برد و ادامه داد : پیشتر این افراد در مدارس تحصیل می کردند نامشان در فهرست افراد با سواد قرار دارد .
به گفته تقی نیا پس از خروج نام این افراد از فهرست مذکور و قرار گرفتن در زمره افراد بی سواد ، اعزام معلم برای تدریس آنها صورت می گیرد .
وی گفت که نهضت سواد آموزی مازندران برای اعزام معلم به منازل این معلولان آمادگی لازم را دارد .
وی سرانه آموزشی که به ازای هر معلول به آموزشیاران پرداخت می شود را ۱۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود : این هزینه کمی بیشتر از بی سوادان معمولی است .
نهضت سواد آموزی سرانه آموزشی هر بی سواد را هفت میلیون ریال اعلام کرد .
افراد در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال جامعه هدف نهضت سواد آموزی به شمار می روند .

 

خبرنگار:فاطمه قنبری قادیکلایی

این خبر را به اشتراک بگذارید :