به گزارش پایگاه خبری مازنی آنلاین به نقل از خبرنگارایرنا،تیم سازمان عمران شهرداری ساری نخستین دوره رقابت های والیبال لیگ برتر بزرگسالان را تجربه می کند و درنخستین حضورش با شکست برخی از تیم های مدعی چون کاله آمل، شهرداری تبریز، صالحین ورامین و چند تیم دیگر، توانست نام خود را به عنوان شگفتی سازترین تیم لیگ ثبت کند.
تیم عمران درحالی نام شگفتی سازترین تیم را تا هفته نهم برای خود ثبت کرده که توانست با شکست تیم های مدعی سال قبل این رقابت چون کاله آمل، شهرداری ارومیه ،شهرداری تبریز و صالحین ورامین و حتی پارسه تهران تا رده چهارم جدول خود را بالا بکشد.
* باخت عمران در برابر تیم های مدعی قهرمانی/ پایان روزهای خوشبختی
تیم عمران ساری با باختش در۲ بازی اخیر( هفته نهم و دهم) دربرابربانک سرمایه و پیکان تهران از تیم های صدرنشین این رقابت ها، از رده چهارم به هفتم تنزل یافت و این تیم درحالی فردا میهمان تیم ارومیه است که می تواند با شکست این تیم به یکی از جایگاه های قبلی خود پنجم و یا حتی چهارم برگردد.
البته رسیدن عمران ساری به جایگاه پنجم این رقابت ها پس از پیروزی در برابر تیم ارومیه منوط به باخت صالحین ورامین در برابر خاتم اردکان یزد است و این امر نیز با شرایط این روزهای خاتم دور از دسترس نخواهد بود.
تیم عمران ساری از ۱۰ بازی گذشته با ۱۵ امتیاز در رده هفتم، ارومیه با همین تعداد بازی و امتیازدر رده ششم،صالحین ورامین با ۱۷ امتیاز در رده پنجم و خاتم اردکان با ۱۳ امتیاز دررده هشتم قراردارد.
اگرچه ماندن تیم عمران ساری در رده هفتم هم پیروزی بزرگی در نیم فصل اول برای این تیم تازه وارد به لیگ برتر والیبال خواهد بود و تداوم این جایگاه در نیم فصل دوم باعث حضورش در پلی آف ( در جمع هشت تیم برتر) لیگ برتر می شود.
براساس آیین نامه اجرایی رقابت های والیبال لیگ برتر در پایان نیم فصل دوم این رقابت ها هشت تیم برتر به پلی آف می روند و چهار تیم برنده پلی آف به مرحله نهایی راه خواهند یافت .
برندگان مرحله نهایی مسابقات فینال و رده بندی را انتخاب قهرمان، نایب قهرمان و تیم سوم برگزار می کنند و فاصله کم تیم ها از یکدیگر در این رقابت ها باعث شده تا پیش بینی تیم قهرمان برای هر کارشناس ورزشی والیبال دشوار باشد.
سرمربی تیم عمران ساری می گوید که بازیکنانش دیدار سختی را در ارومیه در برابر شهرداری این شهر و از مدعیان قهرمانی در سال های قبل پیش رو دارند.
بهزادمحمودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا گفت که شکست تیمش در برابر ۲ تیم مدعی قهرمانی در ۲ بازی گذشته چیزی از شایستگی بازیکنان ما کم نکرد و در بازی با بانک سرمایه ، اگر بازیکنان تجربه بازیکنان حریف را داشتند، احتمال برنده شدنشان نیز وجود دارد.
تیم عمران ساری در هفته نهم رقابت های والیبال لیگ برتر در ساری میزبان بانک سرمایه بود که این دیدار سه بر ۲ به سود میهمان خاتمه یافت و بانک سرمایه با تمام ملی پوشانش به سختی از سد عمران گذشت.
سرمربی عمران ساری افزود : بازیکنان ما در ۱۰ بازی گذشته در برابر حریفانشان خوب ظاهر شدند و جایگاه هفتم نیز مطابق برنامه ریزی اولیه ما رده خوبی است که باید تثبیت جایگاهمان را در تیم فصل دوم ادامه دهیم.
وی اضافه کرد : شکست تیم ارومیه برای ما در خانه حریف دور از دسترس نیست و امیدواریم بازیکنان ما با تلاششان همانند دیدارهای گذشته شگفتی دیگری را با برد در این دیدار رقم بزنند.
تیم عمران ساری در۱۰ بازی گذشته با کسب ۱۵ امتیاز در جایگاه هفتم قرار گرفت و در صورت باخت در برابر ارومیه هم در این رده باقی می ماند.
کاله آمل دیگر نماینده مازندران در این رقابت ها که قهرمانی در آسیا و لیگ برتر ایران را در کارنامه اش دارد با جوانگرایی در رقابت های سال جاری تا پایان هفته دهم با کسب امتیاز۱۰ در رده دهم این رقابت ها قرار دارد.

 

گزارشگر : حسین فلاحتی

این خبر را به اشتراک بگذارید :